Yhdistyksen uusi hallitus linjasi vuoden 2012 toimintaa

Toimintauunnitelmassaan hallitus haluaa korostaa vesiensuojelun merkitystä ja tuoda yhdistyksen toimintaa tunnetuksi ja olla osaltaan vaikuttamassa siihen, että Joutsansalmi ry:n esittämät tavoitteet nostettaan Joutsan kunnan keskeisiksi kehittämistavoitteiksi ja strategisiksi päämääriksi.

Tähän liittyen hallitus haluaa käynnistää Joutsen-kouluprojektin yhteistyössä Joutsan koulujen ja esikoulun kanssa. Sen avulla esitellään lapsille vesien suojelua teemapäivien, retkien ja kohteiden esittelyn kautta.

Edellisvuosien tapaan yhdistys kutsuu jatkossakin kevät- ja syyskokouksiinsa korkeatasoisia asiantuntijoita ja osanottajia maakunnan toimijoista keskustelemaan vesiensuojelusta ja vesiensuojelun tilasta.

Toimintasuunnitelma 2012

Kategoria(t): Uutiset. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.